Sborník z konference 2019

17. prosinec 2019

Právě jsme zveřejnili sborník příspěvků z 12. Konference o šedé literatuře a repozitářích.

Pokud jste zmeškali 12. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích, dá se vše napravit. Prezentace i videozáznamy přednášek jsou připravené v repozitáři NUŠL.

K dispozici je oficiální překlad licencí Creative Commons 4.0 do českého jazyka. Texty najdete na českém webu Creative Commons.

Registrace na konferenci

07. srpen 2019

Registrace na 12. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích je otevřená! Těšíme se na všechny zájemce o šedou literaturu, repozitáře, autorské právo, otevřenou vědu a další příbuzná témata. Více viz program.

Program konference

03. červenec 2019

Předběžný program 12. ročníku Konference o šedé literatuře a repozitářích je na světě. Brzy bude spuštěna i registrace účastníků.

Call for posters

24. květen 2019

Přihlašování příspěvků na 12. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích je uzavřené, právě sestavujeme program. Pokud ještě někomu zbyl nápad, který by chtěl prezentovat komunitě kolem šedé literatury, je tu možnost přihlásit poster na GL21 až do 20. srpna.

Prodlužujeme termín na přihlášení příspěvků na 12. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích. Zasílat návrhy bude možné do 19. května (včetně).

Setkání odborníků na šedou literaturu letos pořádá i IFLA. Všichni zájemci o setkání jsou zvaní 23. srpna 2019 do Řecké nrodní knihovny v Athénách. Program a další informace jsou k dispozici zde.

Rozjíždí se přípravy na letošní Konferenci o šedé literatuře a repozitářích (17. října v NTK) a k tomu patří přihlašování příspěvků.

Pořádatelé Mezinárodní konference o šedé literatuře (International Conference on Grey Literature) už mají otevřenou výzvu k přihlašování příspěvků. Příspěvky je možné přihlašovat do 31. března. Konference proběhne 22. až 23. října v Hannoveru.

NUŠL poskytuje centrální přístup k informacím o šedé literatuře vznikající v ČR v oblastech vědy, výzkumu a vzdělávání.

Vyhledávání v NUŠL

najdete na adrese www.nusl.cz .

Novinky a zajímavosti z oblasti šedé literatury a repozitářů sdílíme také na Facebooku:

Provozovatelem NUŠL je Národní technická knihovna v Praze.
NTK