Setkání odborníků na šedou literaturu letos pořádá i IFLA. Všichni zájemci o setkání jsou zvaní 23. srpna 2019 do Řecké nrodní knihovny v Athénách. Program a další informace jsou k dispozici zde.

Sběr dat MK ČR pro RIV

14. březen 2019

Vložili jste již certifikované metodiky financované MK ČR do NUŠL? Do nahlašování výsledků z vědy a výzkumu financovaného MK ČR do RIV zbývá pouze 14 dní. Zároveň můžete z RIV odkazovat na plné texty uložené v NUŠL a tím zvýšit viditělnost a přístupnost certifikované metodiky i dalších "šedých" výstupů.

Rozjíždí se přípravy na letošní Konferenci o šedé literatuře a repozitářích (17. října v NTK) a k tomu patří přihlašování příspěvků.

Pořádatelé Mezinárodní konference o šedé literatuře (International Conference on Grey Literature) už mají otevřenou výzvu k přihlašování příspěvků. Příspěvky je možné přihlašovat do 31. března. Konference proběhne 22. až 23. října v Hannoveru.

Vzpomínka na Mezinárodní konferenci o šedé literatuře v prosinci 2018. K prohlédnutí je dostupný i Program Book s předběžnou podobou jednotlivých prezentací. Další materiály budou brzy dostupné na portálu GreyGuide.

Poslední výstup z letošní Konference o šedé literatuře a repozitářích - recenzovaný sborník příspěvků je na světě. Připravený ke čtení v repozitáři NTK.

Videozáznamy přednášek z 11. ročníku Konference o šedé literatuře a repozitářích už jsou na světě. Najdete je v záznamech v repozitáři NTK.

Fotografie z letošní Konference o šedé literatuře a repozitářích jsou k dispozici zde. Následovat budou video záznamy z přednášek.

Letošní konference je za námi, kdo nestihl, prezentace přednášjících najde v repozitáři NUŠL.

Konference se blíží

06. září 2018

Léto je pryč a podzimní akce - 11. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích - se nám blíží mílovými kroky. Komu by nestačila konference, může přijít i na workshop k výzkumným datům. Registrace na obě akce je spuštěná, více informací najdete na konferenčním webu.

NUŠL poskytuje centrální přístup k informacím o šedé literatuře vznikající v ČR v oblastech vědy, výzkumu a vzdělávání.

Vyhledávání v NUŠL

najdete na adrese www.nusl.cz .

Novinky a zajímavosti z oblasti šedé literatury a repozitářů sdílíme také na Facebooku:

Provozovatelem NUŠL je Národní technická knihovna v Praze.
NTK